Australia-Flag-icon

تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا(صرفا جهت اطلاع)

پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا
این موسسه جهت پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاههای استرالیا در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس اقدام می نماید .
هزینه دانشگاهها در مقطع لیسانس ۴۰ تا ۵۰ هزار دلار و برای مقطع فوق لیسانس ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار می باشد.
حد اقل نمره آیلتس مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی از استرالیا ۶.۵ می باشد. متقاضیان به ازاء هر ۰.۵ نمره کسری از آیلتس،باید ۱۰ هفته کلاس زبان بروند که قیمت کلاس زبان آنها از هفته ای ۳۵۰ تا ۴۰۰ دلار می باشد.
از وابستگان دانشجو،فقط برای همسر و فرزند می توان درخواست ویزا نمود .
حداقل هزینه زندگی دانشجویی هر فرد ،۱۲۰۰۰ دلار در سال است،یعنی یک خانواده ۳ نفره ۳۶۰۰۰ دلار می باشد. این میزان پول می بایست به مدت حداقل ۳ ماه در حساب بانکی متقاضی یا اقوام درجه یک ایشان بوده و دپوزیت گردد و ارایه پرینت تراکنش مالی الزامیست .
پس از دریافت اپرووال ویزا ،هزینه شهریه ۱ سال یا نهایتا ۱ ترم می بایست به حساب دانشگاه واریز شود،سپس تاییدیه پرداخت به اداره مهاجرت جهت صدور ویزا ارسال می شود.
سند پرداخت روی نام و تاریخ تولد متقاضی فیکس شده که با فایل نامبر قابل پیگیری می باشد.
دانشجویانی که حداقل یک مقطع را در استرالیا تحصیل کنند(دوره حداقل۲ساله )۱۸ ماه از طرف دولت زمان دارند تا کار پیدا کنند و پس از بستن قراردادویزای موقت کاری دریافت می کنند(ویزای موقت کاری زیر ۳۰ ماه تعریف میشود).پس ازانجام ۱ سال کار رسمی در داخل استرالیا ،می توانند از سال دوم درخواست اقامت دائم (PR)نمایند.
مادر و پدر متقاضی تا زمانی که زیر دیپلم هستند ،می توانند به عنوان سرپرست فرزند سفر کنند(Guardian) ولی حق کار ندارند و امکان گرفتن اقامت دائم ندارند.
در استرالیا خواهر و برادر اجازه نگهداری فرزند را به عنوان سرپرست ندارند.
دریافت ویزای توریستی استرالیا برای کسانی که فرزندشان در استرالیا بوده و با ارایه مدارک دولت استرالیا را از برگشت خود مطمئن کنند،امکان پذیر است.
شایان ذکر است کسانی که Educational Visa دارند ،امکان ارسال دعوتنامه را ندارند .
برای دانش آموزان ،از پدر مادر نهایتا یکی می تواند ویزا بگیرد.برای افراد زیر ۱۸ سال مدرک زبان الزامی نبوده ولی هزینه مدرسه رایگان نمی باشد.
دانش آموز یا دانشجو ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت دارد ولی همسر وی به شرطEligible بودن اجازه کار تمام وقت دارد.زمان ورود پس از دریافت ویزای تحصیلی ۲۰ روز تا ۱ ماه قبل از شروع ترم تحصیلی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *