download (6)

آشنایی با اکوادور (صرفا جهت اطلاع است و موسسه فعالیتی در این زمینه ندارد.):

اکوادور کشوری در شمال غربی آمریکای جنوبی است. پایتخت آن کیتو و بزرگترین شهر این کشور گوایاکیول است.جمعیت این کشور حدود 13 میلیون و 900 هزار نفر با میانگین سنی 24 سال است. امید به زندگی برای زنان 80 و برای مردان 74 سال است.بیماری‌های مالاریا، هپاتیت A و تیفوئید نیز در این کشور رایج است.95 درصد از مردم این کشور مسیحی کاتولیک هستند. زبان رسمی آنها اسپانیایی است.نظام سیاسی اکوادور جمهوری ریاست‌جمهوری است . این کشور از سال ۱۸۳۰ مستقل شده‌است. اکوادور پیش از این تاریخ بخشی از مستعمرات اسپانیا و جمهوری کلمبیای بزرگ بود.در شمال آن کلمبیا، در شرق و جنوب آن پرو و در غرب آن اقیانوس آرام قرار دارد. این کشور همچنین شامل جزایر گالاپاگس در اقیانوس آرام در حدود ۹۶۵ کیلومتری غرب کشور می‌باشد. اکوادور دارای مساحتی برابر با ۲۵۶٬۳۷۰ کیلومتر مربع می‌باشد.

ecuador map

 

اکوادور در یک نگاه:

مساحت

283،560 کیلومتر مربع

جمعیت

13،927،650 نفر

پایتخت

کیتو

واحد پول

دلار آمریکا

دامنه اینترنتی

ec.

پیش شماره

593+

کیتو،پایتخت اکوادور :

نام رسمی: سانفرانسیسکو دو کیتو پایتخت کشور اکوادور، واقع در شمال غربی آمریکای جنوبی، است. این شهر در شمال اکوادور است. ارتفاع این شهر ۹۳۰۰ پا ۲۸۵۰م از سطح دریا است اندازه گیری شده در “پلاتزا دو لا ایندپندنسیاً که سبب شده کیتو دومین پایتخت بلند جهان باشد. جمعیت این شهر بنا بر آخرین سرشماری‌ها۲۰۰۱) ۱٫۳۹۹٫۳۷۸ نفراست. البته در سال ۲۰۰۵ جمعیت تخمینی این شهر ۱٫۸۶۵٫۵۴۱ نفر بوده‌است ایالت کیتو حدوداً ۱۱۲ مایل مربع ۲۹۰کیلومتر مربع مساحت دارد.اینکه کیتو دومین پایتخت بلند جهان از لحاظ ارتفاع در جهان باشد تا حدودی جای بحث دارد زیرا لاپاز، در بولیوی، که بلندتر از این شهر است، پایتخت دولتی بولیوی است (یعنی جایی که دولت بولیوی در آن فعالیت می‌کند)؛ و در حقیقت ساکر که کم ارتفاع‌تر از کیتو است پایتخت قانونی بولیوی به شمار می‌رود.کیتو در حدود ۱۵ مایلی ۲۵ کیلومتری جنوب خط استوا واقع شده‌است. بنای تاریخی‌ای که مشخص کنندهٔ خط استوا است به زبان محلی لا میتاد دل ماندو میانهٔ جهان نامیده می‌شود.به دلیل ارتفاع و موقعیت جغرافیایی این شهر، کیتو دارای آب و هوای معتدل مایل به سرد است که تقریباً در طول سال ثابت است؛ بیشینهٔ دمای آن معمولاً حدود ۶۷ درجه فارنهایت ˚۲۰C در روز و کمینهٔ دمای آن حدود ۴۹ درجهٔ فارنهایت ˚۱۰ C در شب است. این شهر تنها دو فصل را تجربه می‌کند: تابستان فصل خشک و زمستان فصل بارانی.کیتو پس از گوایاکیل دومین شهر پرجمعیت در اکوادور است.

images

تاریخ و تمدن اکوادور :

شواهدی از تمدن انسانی متعلق به 3500 سال پیش در اکوادور یافت شده است. بسیاری از تمدن‌ها نیز در اکوادور پاگرفته‌اند. تمدن‌های والدیویا و ماچالییا در سواحل اکوادور، تمدن کیتوس (در نزدیکی شهر امروزی کیتو) و تمدن کانیاری (در کوئنکای امروزی) شکل گرفته بودند.هر کدام از این تمدن‌ها نیز ادیان، معماری و سفالگری ویژه خود را داشتند. پس از سال‌ها مقاومت تمدن کانیاری و سایر قبایل، در نبرد تعیین کننده یاهوارکوچا (دریاچه خون)، اکوادور ضمیمه امپراتوری اینکاها شد.پس از مرگ اینکا هواینا کاپاک، امپراطوری اینکاها به دو بخش تقسیم شد. آتائوالپا بر منطقه شمالی به پایتختی کیتو حکومت کرد و  حکومت مناطق جنوبی به پایتختی کاسکو نصیب هواسکار شد.در سال 1530 نیز آتائوالپا، هواسکار را شکست داد و بخش جنوبی را نیز ضمیمه بخش شمالی امپراتوری اینکاها به پایتختی کیتو کرد.اما یک سال بعد نیرو‌های اسپانیایی تحت فرماندهی فرانسیسکو پیسارو به قلمرو اینکاها، قلمرویی که اینک دوپاره شده و به واسطه جنگ‌های داخلی به ضعف نهاده بود، پاگذاشتند.اسپانیایی‌ها قوای خود را در قلعه‌ای در کاخامارکا مستقر کردند و آتائوالپا را که خواستار وحدت امپراطوری اینکاها بود در پی نبرد کاخامارکا دستگیر کردند.اسپانیایی‌ها سپس اعلام کردند که حاضرند در ازای دریافت غرامت آتائولپا را آزاد کنند. اینکاها برای آزادی آتائولپا یک اتاق مملو از طلا و اتاقی دیگر مملو از نقره به اسپانیایی‌ها تقدیم کردند، اما اسپانیایی‌ها که توسط اینکاها به محاصره درآمده بودند، آتائولپا را اعدام کردند.در سال‌های اولیه حاکمیت اسپانیا بر اکوادور جمعیت سرخپوست‌های در این منطقه به دلیل بیماری و کار برای زمینداران اسپانیایی رو به کاهش گذاشت. در سال 1563 کیتو به مرکز یکی از بخش‌های تحت حاکمیت اسپانیا بدل شد و تحت حاکمیت نایب السلطنه لیما درآمد. پس از آن نیز تحت حاکمیت نووا گرانادا قرار گرفت.در سال 1820، گویاکیل اولین شهر در اکوادور بود که توانست از استعمار اسپانیا به استقلال برسد. در 24 مه 1822 (موسوم به انقلاب افتخار آمیز ماه مه) پس از شکست نیرو‌های اسپانیایی در برابر نیرو‌های فیلد مارشال انتونیو خوسه د سوکره در نبرد پیچینچا، در نزدیکی کیتو، سایر مناطق اکوادور نیز از اسپانیا به استقلال رسیدند.اکوادور عضو سازمان ملل و تعداد زیادی از سازمان‌های منطقه‌ای نظیر گروه ریو، نظام اقتصادی آمریکای لاتین، سازمان انرژی آمریکای لاتین و معاهده آند است.

پول و اقتصاد اکوادور :

در ۹ ژانویه، ۲۰۰۰، دولت رئیس‌جمهور جمیل مهواد اعلام کرد که برای مقابله با این بحران‌ها ازین پس دلار آمریکا به عنوان پول رایج کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از دلار آمریکا به عنوان پول رایج کشور به جای تثبیت پول ملی به آن بدین معنا است که فواید ضرب پول به اقتصاد آمریکا تعلق می‌گیرد، چه آنرا جبران کند و یا نکند. اعتراضات در پی این قضیه باعث عزل رئیس‌جمهور شد و معاون وی نوبوئا به جای وی سر کار آمد.اکوادور دارای منابع نفتی غنی و زمین‌های کشاورزی پرمحصول است. از آنجا که اکوادور کالاهای اصلی مانند نفت، موز و میگو صادر می‌کند، نوسانات در بازارهای جهانی می‌تواند تأثیر بسیاری بر اوضاع داخلی این کشور داسته باشد. صنعت اکوادور عمدتاً در راستای ارائهٔ خدمات در بازارهای داخلی است. وخیم شدن شرایط اقتصادی اکوادور در سال‌های ۹۸-۱۹۹۷ باعث شد که این کشور دچار بحران‌های مالی و اقتصادی شدیدی در سال ۱۹۹۹ بشود. برخی عوامل خارجی مانند پدیدهٔ جوی ال‌نینیو در سال ۱۹۹۷، کاهش شدید قیمت نفت در بازارهای جهانی در ۹۸- ۱۹۹۷ و بی‌ثباتی بازار بین‌المللی در همان دوران این بحران‌ها را قابل پیش‌بینی کرده بود. این عوامل سیاست اقتصادی دولت اکوادور را که تلفیقی از کسری‌های مالی بزرگ و سیاست‌های مالی انبساطی بود بیشتر برجسته ساخت و باعث کاهش ۳/۷ درصدی تولیدات خالص داخلی سالانه، تورم ۲/۵۲٪ و کاهش ۶۵درصدی ارزش پول ملی کشور در سال ۱۹۹۹ شد که این عوامل منجر به ناتوانی بیشتر اکوادور در پرداخت بدهی‌های خارجی در آن سال شد.تولید ناخالص داخلی در این کشور 28/98میلیارد دلار است. چهار میلیون و 550 هزار نفر نیروی کار آن را تشکیل می‌دهند.نرخ بیکاری در این کشور 8/9 درصد است. حدود 38 درصد از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند. در سال 2007 نرخ تورم در این کشور 3/3 درصد بود.محصولات صادراتی این کشور شامل نفت، موز، گل شاخه‌های، میگو، کاکائو، قهوه، چوب و ماهی است که به کشورهای آمریکا (6/53 درصد)، پرو (2/8 درصد)، کلمبیا (6/5 درصد) و شیلی (4/4 درصد) صادر می‌شود.محصولات وارداتی این کشور شامل کالاهای صنعتی، سوخت و کالاهای مصرفی بی‌دوام است که از کشورهای آمریکا (1/23 درصد)، کلمبیا (3/13درصد)، برزیل (3/7 درصد) و پاناما (4 درصد) وارد می‌شود.

سیاست در اکوادور:

بر اساس قانون اساسی اکوادور رییس جمهور، معاون رییس جمهور و نمایندگان کنگره این کشور برای یک دوره 4 ساله انتخاب می‌شوند.رییس جمهور می‌تواند دو دوره غیرمتوالی ریاست دولت اکوادور را دست گیرد، در حالی که نمایندگان کنگره اکوادور می‌توانند خود را پس از پایان دور اول نماینگی، مجددا کاندیدا کنندقوه مجریه اکوادور متشکل از 25 وزیر است. استانداران اعضای شورای شهر و شهرداران نیز مستقیما با رای مردم انتخاب می‌شوند.

کنگره اکوادور در تمام سال به جز مقاطعی در ماه‌های ژوئیه و دسامبر تشکیل جلسه می‌دهد. کنگره اکوادور همچنین دارای 69 کمیته 7 نفره است. قضات دادگاه عالی اکوادور نیز توسط  نمایندگان کنگره انتخاب می‌شوند.در 30 دسامبر سال 2007 مردم اکوادور به تشکیل مجلس قانون اساسی رای دادند که اکثر اعضای آن از حزب حاکم ائتلاف کشور (ALIANZA PAIS) به رهبری رافائل کورئا هستند.مجلس قانون اساسی اکوادور به منظور بازنگری در قانون اساسی این کشور تشکیل شده است.

download (5)download (1) 

چرا اکوادور مناسب اقامت هست؟

 اکوادور با جمعیتی حدود چهارده میلیون نفر و آب و هوای تک فصل بهاری میتونه محیط مناسبی برای زندگی مخصوصا برای بازنشتگان باشد.اکوادور نسبتا کشوری  مقرون به صرفه هست از نظر هزینه های زندگی واحد پول این کشور هم دلار امریکاست.آب و هوای معتدل و بی نظیر شهر کیتو باعث شده که هیچ خونه ای نیاز به تجهیزات گرمایی سرمایی نداشته باشهاز نظر آموزشی و تحصیلی متاسفانه دانشگاههای اکوادور خیلی قوی نیستند مخصوصا در مقاطع دکترا و ارشد.مردم اکوادور مردم شاد و سرزنده ای هستند و رفتارشون با همدیگه و با خارجی ها بسیار محترمانه هست.اکوادور کشور بسیار زیبا و مناسب حال گردشگران و توریستهاست.اکوادوریها با کارت شناسایی اکوادوری میتونند بدون پاسپورت به کل امریکای جنوبی سفر کنند و با پاس اکوادوری میتونن هفتاد کشور دنیا رو بدون ویزا ببینند. همچنین ویزاهای 5 ساله و ده ساله امریکا رو داشته باشند.

download download (2)

متقاضیان برای کار می بایست آشنایی با زبان اسپانیایی داشته باشند .دانشگاه کاتولیگا بهترین محل برای تحصیل در این زمینه می باشد .امکان هماهنگی جهت پذیرش این دانشگاه توسط موسسه ما امکان پذیر است.این دانشگاه در کلیه کشور های اسپانیایی زبان نیز معتبر هست .شهریه هر ترم آن حدود ۳۳۰ دلار است و به طور نرمال حدود ۶ ترم ۲ ماهه  برای آشنایی با این زبان لازم است.

تنها دانشگاه انگلیسی زبان در اکوادور دانشگاه سانفرانسیسکو می باشد.دانشگاه دولتی این کشور به نام سانترال می باشد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه دانشگاه های این کشور می توانید اینجا راکلیک کنید.

روشهای دریافت اقامت اکوادور :

1-      سرمایه گذاری

2-      داشتن درآمد ماهانه قابل قبول دولت اکوادور برای بازنشستگان

3-      مدرک دانشگاهی معتبراز نظر دولت اکوادور

4-      داشتن شغل در اکوادور

5-      دانشجویی

6-      ازدواج

7-      تولد فرزند

برای بازنشستگانی که قصد اقدام دارند ،می بایست مدارک کافی مبنی بر بازنشستگی خود با حداقل حقوق معادل ۸۰۰ دلار از ارگانهای دولتی در ایران دریافت نمایند .در صورتیکه متقاضی به همراه خانواده اقدام می نماید،حداقل حقوق مکفی بابت هرعضو وابسته در خانواده می بایست معادل ۱۰۰ دلار به صورت جداگانه در نظر گرفته شود . متقاضیان دارای این شرایط ظرف مدت کوتاهی پس از اولین ورود به این کشورمیتوانند به همراه خانواده اقامت دائم خود را دریافت نمایند .

برای کسانی که مدرک تحصیلی لیسانس به بالا دارند (در صورتی که رشته آنها مورد نیاز این کشور باشد )،میتوانند از طریق مدارک تحصیلی خود Professional Visa دریافت نمایند.متقاضیان دارای شرایط ،می توانند بین۳ تا ۶ ماه پس از اولین ورود به این کشور اقامت دائم خود را دریافت نمایند.

متقاضیانی که توان سرمایه گزاری در این کشور به میزان ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار در ماه را دارند ،می توانند این مبلغ را در این کشور به مدت ۳ سال بلوکه نمایند،و ظرف مدت کوتاهی پس از اولین ورود به این کشور اقامت دائم خود را به همراه خانواده دریافت نمایند .

شرط گرفتن پاسپورت اکوادوری برای کسانی که اقامت دائم دریافت نموده اند،حداقل ۳ سال اقامت در این کشور می باشدو متقاضیان در طول این ۳ سال اجازه خروج از این کشور را در مدت زمان بیش از ۳ ماه ندارند ! بدیهیست در صورت عدم احراز این شرط ،متقاضی ممکن است پاسپورت دریافت نکند ولی اقامت دائم در پاسپورت ایرانی به قوت خویش باقی خواهد ماند.

 

با داشتن پاسپورت این کشور،ویزای ۵ تا ۱۰ ساله امریکا را می توان به راحتی اخذ نمودو تسهیلات زیادی برای دریافت ویزای شینگن وجود خواهد داشت.با داشتن پاسپورت اکوادور،برای سفر به ۸۰ کشور دنیا نیازی به ویزا نخواهید داشت و متقاضی از تمام حقوق شهروندی یک اکوادوری بهره مند می باشد.

download (3) images (1)

 

موسسه حقوقی بین الملل سفیران نوباوران راهنمای شما در کلیه مراحل،مشاوره  کنسولی و … تا اخذ اقامت دائم خواهد بود .برای کسب اطلاعات بیشتر و یا تعیین وقت مشاوره حضوری از فرم ارزیابی رایگان زیر استفاده نموده یا با موسسه تماس حاصل نمایید.(در حال حاضر موسسه فعالیتی در خصوص اکوادور ندارد.)

 

12 Comments

 1. احمد موسوی

  سلام لطفا در مورد اقامت اکرادور راهنمایی بفرمایید ده سال سابقه سیگنالینگ علایم راه اهن مدرک تراشکاری فنی حرفه ای دارم اگر بخوام دانشگاه زبان اکوادور برم چطور میشه  راهنماییم کنید لطف

 2. رضایی

  سلام
  من 27 ساله و مجرد هستم
  لیسانس حسابداری از دانشگاه آزاد دارم
  برای اقامت اکوادور از طریق مدرک دانشگاهی میخوام اقدام کنم
  میخوام بدونم کل هزینه اخذ اقامت چقدر خواهد شد؟
  تشکر

 3. یاس

  سلام .بنده مهندسی برق دارم و مدرک زبان هم ندارم.خیلی تمایل به اقامت این کشور دا دارم  .ابا با بدو ورود به این کشور اجازه کار دا داریم .چون با حداقل سرمایه میخواهم اقدام کنم

 4. محمدامیر

  سلام با عرض من شرایط محتلف اقامت اکوادور را میخواستم و هزینه و پروسه زمانی و پس از چه مدتی موفق به دریافت کارت ملی وپاسپورت میشوم.

 5. مهندس نسترن محتشمی

  من قصد اقامت اکوادور و نیکاراگوئه را دارم لطفاسریعا در سریعترین زمان مرا راهنمایی کنید باتشکر

 6. مهندس نسترن محتشمی

  شرایط اقامت اکوادور راحت تر است و آینده بهتری دارد یا نیکاراگوئه؟لطفا مرا راهنمایی فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *