تاریخ به روز رسانی : ۲۱/۷/۲۰۱۳

بخش مشاوره تهران: ۲۲۲۷۰۷۲۶

بخش مشاوره مالزی : ۶۰۱۷۷۰۵۴۲۰۴+   

کالج مانتیسا

(با امکان دریافت مدرک PGSM فرانسه و Bolton انگلستان در مالزی)

mantissa_college_main_centre

image001

طول دوره

دانشگاه

رشته

۱.۵ سال

Paris Graduate School of Management

کارشناسی ارشد مدیریت اجرائی

۱ سال

University of Bolton

کارشناسی ارشد مدیریت

دورهٔ جامع MBA در کالج منتیسا شامل گرایش‌های زیر می‌باشد:

 مدیریت فناوری اطلاعات

  مدیریت تجارت بین‌الملل

  بانکداری و امور مالی

  بازاریابی

  مدیریت منابع انسانی‌ 

  مدیریت استرتژیک & مدیریت پروژه

لازم به ذکر است دانشجویانی که موفق به دریافت (MBA) از دانشگاه (PGSM) فرانسه شده اند با توجه به تشابه واحد‌های درسی‌ با (American Academy of Financial Management) و قرارداد همکاری منتیسا با این موسسه بدون احتیاج به شرکت در کلاسهای موًسسهٔ فوق، با پرداخت مبلغ ۱۲۰۰ RM در زمان فارغ‌التحصیلی قادر به دریافت گواهینامه (Registered Business Analyst) از موًسسهٔ مذکورمیباشند.

مدارک لازم برای پذیرش مقطع کارشناسی ارشد

  تکمیل فرم تقاضای ثبت‌نام

  ترجمه رسمی‌ آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات ‌

  کپی‌ از تمام صفحات گذرنامه

  پاسپورت متقاضی باید حداقل دارای یکسال اعتبار باشد.

  ۸ قطعه عکس ۶*۴

  فرم رزومه خام انگلیسی

  واریز۱۵۰۰ RM هزینهٔ ثبت نام اولیه و تشکیل پرونده به حساب دانشگاه(از طریق نمایندگی ما )

 

معرفی دانشگاه

 

کالج مانتیسا فعالیت خود را از سال 1999 با همکاری کمپانی فوجیتسو آغاز کرده و در حاضر تحت مالکیت موسسه PMI در چهارمرکز کوالالامپور، پیننگ،جوهور باهرو و ملاکا دایر می باشد.

رشته های ارایه شده در این دانشگاه در سطوح فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا از دانشگاههای معتبر جهان مانند

PGSM و ESGI University ICAN فرانسه،

TARLAC فیلیپین،

WOLVER HAMPTON و BOLTONانگلستان میباشد.

این دانشگاه برنده جایزه ویژه بهترین کالج از وزارت علوم مالزی در سال 2003 شد.همچنین با مدرسه عالی مدیریت پاریس

(Paris Graduate School of Management) یکی از بالاترین رتبه بندیهای دانشگاههای مدیریت فرانسه در سالهای اخیر از سال2006 همکاری دارد.به همین دلیل امکان سپری بخشی از زمان تحصیل در پاریس در صور ت تمایل برای دانشجویان رشته های مدیریت وجود دارد.

دانشجویان مقطع فوق لیسانس (MBA) علاوه بر اخذ مدرک از دانشگاهPGSM  توسط آکادمی های امریکاییAAPM و AAFMنیز لیست خواهند شد.

منتیسا کالج با بیش از ۵۰ شرکت در مالزی جهت اشتغال زایی فارغ‌التحصیلان دانشجویان در ارتباط است.همچنین حتی الامکان  خدماتی برای بورسیه تحصیلی‌ و وام دانشجویی برای دانشجویان فراهم میکند.

 

دوره های زبان انگلیسی

دوره های زبان این مرکز با هدف آموزش دانش جویان در مهارتهای چهارگانه Speaking، Listening، Writing، Reading طراحی شده اند. در ضمن نحوه آموزش درس زبان انگلیسی‌ در کالج منتیسا به صورتی‌ می‌باشد که دانشجو بعد از گذراندن این دوره  آمادگی شرکت در آزمون‌های استاندارد زبان انگلیسی‌ را خواهد داشت.

طول دوره 1 سال است و ماه های ورود به دوره ژانویه می و آگوست میباشد.

دوره های ارایه شده Pre-Elementary، Elementary1، Elementary2، Elementary3،Pre-Intermediate

Pre-Intermediate 1، Pre-Intermediate 2،

Pre-Intermediate 3، Intermediate1

، Intermediate2، Intermediate3، میباشد.

زمان کلاسها 4ساعت در روز، 5 روز در هفته (جمعا 20 ساعت در هفته) میباشد.

هزینه هر ترم در هر دوره 1000 رینگت میباشد.

هزینه ثبت نام شامل ویزا و پذیرش و غیره 1500 رینگیت میباشد.

دانشجویان بین المللی در صورت نیاز به ویزای دانشجویی باید حداقل برای 9ترم ثبت نام نمایند. 

دوره های پیشرفته زبان تخصصی بازرگانی

 کالج منتیسا با هدف ارتقاء سطح مهارت‌های زبان انگلیسی متقاضیان اقدام به برگزاری دوره‌های زبان تخصصی بازرگانی نموده است.در طول سال ۱۲ مرتبه آزمون Interview به صورت منظم جهت تعیین سطح (level) متقاضیان برگزار می‌شود که پس از اعلام نتیجه آزمون، دانشجو می‌تواند بر اساس دوره یا دوره‌های پذیرفته شده زبان تخصصی خود را ادامه دهد.

همچنین دوره های effective skills یعنی مهارت های مفید و مؤثر ویژه مدیران و کارشناسان برگزار میشود که شامل مهارتهاي روابط عمومی، مکالمه از راه دور (تلفنی-  تحت وب)، ارائه مطلب، توان مناظره در جلسات، مذاكره، تحقيقات بازاريابي، مكاتبات-مذاكرات و قراردادهاي بين‌المللي،تجارت بين‌الملل و نحوه نگارش گزارش کاری میباشد.

دوره کاردانی

طراحی گرافیک (DGD)

کالج منتیسا موقعیتی را فراهم نموده است که از طریق آن علاقه مندان به رشته گرافیک میتوانند در طول دو سال و نیم مهارت‌های لازم در زمینه تکنیک‌های گرافیکی، تصویر نگاری، عکسبرداری و.. را آموزش ببینند. ماه های ورود به دوره ژانویه, می و آگوست میباشد.

فنّ آوری اطلاعات (DIT)

دانشجویان رشته کاردانی فنّ آوری اطلاعات در کالج منتیسا پس از گذراندن ۲۲ واحد دروس عمومی‌ و ۳ واحد اختیاری، طی‌ ۲ سال و نیم تحصیلی قادر خواهند بود در پروژه‌های مدیریت متعددی شرکت کرده و همچنین راه حل‌های سازنده و مناسبی را برای مسائل پیچیده سازمانی ارائه دهند.

مدیریت و بازرگانی(DiBA)

ﻫﺪف از ﺗﺸﻜﻴﻞ اﻳﻦ دوره آموزش اﻓﺮاد ﻛﺎردان و ﺗﺎﻣﻴﻦ ﻧﻴﺮوي اﻧﺴﺎﻧﻲ، ﺟﻬﺖ اﺳﺘﻔﺎده بهینه از ﻣﻨﺎﺑﻊ انسانی‌ و مالی در راستای گسترش تجارت می‌ باشد. در طی‌ یک دوره دو سال و نیم دانشجویان درکی عمیق و کامل از اصول بازرگانی و برقراری ارتباط با جهان تجاری را خواهند داشت.

در این دوره علاقمندانی  که تصمیم به تحصیل در زمینه‌های مختلف بازرگانی و بازاریابی، روابط انسانی، امور مالی و اقتصادی بازرگانی را دارند میتوانند به سطحی از اطلاعات دست یابند که در سمت مدیر) اجرایی( در سازمان های بازرگانی، صنعتی و دولتی و یا در سمت مشاور مدیریت مشغول به کار شوند.

دوره کارشناسی

دانشگاه های همکار منتیسا در مقطع کارشناسی:

دانشگاه

رشته

۳.۵ سال

Bolton UniversityUK *NEW*

کارشناسی حسابداری

۳.۵ سال

Bolton University, UK *NEW*

کارشناسیمدیریت

۳.۵ سال

ESGI University ICAN , France

کارشناسی هنر – طراحی خلاق

۳.۵ سال

Paris Graduate School of Management,  France

کارشناسی بازرگانی

۳.۵ سال

Wolver Hampton University, UK*NEW*

کارشناسی علوم کامپیوتر

حسابداری

رشته حسابداری از جمله رشته‌هایی است كه از داوطلبان هر سه گروه آزمایشی ریاضی و فنی ، علوم تجربی و علوم انسانی دانشجو می‌پذیرد.

دوره‌های کارشناسی حسابداری در کالج منتیسا با همکاری دانشگاه بولتون انگلستان برگزار میشود.

فارغ التحصیلان میتوانند تنها با گذراندن ۵ واحد درسی‌ اضافه مدرک ACCA را دریافت نمایند.

طی‌ ۳ سال تحصیل و گذراندن ۲۷ واحد درسی‌ دانشجو میتواند دوره فوق لیسانس حسابداری و یا استراتژی مالی دانشگاه بولتون را آغاز نماید.

فارغ‌التحصیلان می‌توانند در كلیه موسسات و واحدهای تجاری، اعم از دولتی یا خصوصی به عنوان حسابدار در شاخه‌های مالی،صنعتی،دولتی،مالیاتی،بیمه و بانكها مشغول كار شوند.

مدیریت و بازرگانی

رشته‌ کارشناسی مدیریت و بازرگانی توسط دانشگاه بولتون در کالج منتیسا ارائه میشود.

برای ورود به این دانشگاه تسلط کامل دانشجو به زبان انگلیسی‌ الزامیست.دانشجویان ورودی سال اول باید مدرک ۵.۵ آیلتس داشته باشند در صورت نداشتن مدرک زبان باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نمایند.

طول دوره کارشناسی مدیریت از دانشگاه بولتون ۳ سال است. در این دوره علاوه بر درسهای تئوری، بر جنبه‌های کاربردی درسها تاکید ویژه‌ای شده است به همین علت علاوه بر شرکت در کلاس درسهای نظری، دانشجویان موظف به انجام کارهای پژوهشی تحت عنوان پروژه هستند. پروژه‌های انتخابی با نظارت مستقیم استاد انجام می گیرد و عناوین آنها با پیشنهاد دانشجو، استاد و موسسات و ارگانهای دیگر به گونه‌ای انتخاب می شوند که انجام آنها منجر به حل مسائل عملی و ارائه روشهای پیشنهادی برای بهبودی وضعیت گردد.

از مزایای ثبت نام در دانشگاه بولتون،معافیت از ۹واحد درسی دوره ACCA ‌ و حق عضویت در MIA می‌باشد و همچنین دانشجویان این دانشگاه امکان دسترسی به Moodle e-learning system را دارا میباشند.

هنر

مدرک این دوره از طرف دانشگاه ESGI University ICANفرانسه اعطا می‌شود.

این دوره کارشناسی ۳ ساله دانشجویان را با دانشی فراگیر در زمینه طراحی بازی، تصویرسازی )انیمیشن(، طراحی صفحات وب ،طراحی‌های تعاملی و پویانمایی دوبعدی و سه‌بعدی، طراحی گرافیک، ویدیو و گرافیک متحرکآشنا خواهد کرد.

همچنین در طی این دوره مطالعاتی در زمینه‌ بازاریابی، مدیریت سازمانی،تحلیل و تولید راه‌حل‌های هوشمند و تشویق به خلاقیت نیز خواهند داشت

دانشجویان همچنان قادر هستند در یکی‌ از زمینه‌های طراحی گرافیک و تصویرگری،تبلیغات ومالتی‌مدیا متخصص شوند.

بازرگانی

مدرسه عالی‌ مدیریت پاریس تاسیس شده در سال ۱۹۷۵ با رتبه ۳ مابین مدارس تجارت پاریس و شامل ۴ مدرسه

(دانشکده ESG (ESGCI, ESGF, ESGI در قلب شهر پاریس با بیش از ۴۲۰۰ دانشجو دوره کارشناسی مدیریت بازرگانی را در کالج منتیسا برگزار می‌کند.

به طورکلی در این زیرگروه سابقه کار در پذیرش دانشجو می تواند بسیار تعیین کننده باشد. رشته‌های زیر گروه مدیریت و بازرگانی درمالزی بسیار متنوع می باشند. بازاریابی، مدیریت، بازرگانی، اقتصاد، تجارت، حسابداری و دارایی از رشته‌های مشخص این گروه می باشند.

دورهٔ جامع کارشناسی مدیریت بازرگانی در کالج منتیسا سه ساله بوده و شامل گرایش‌های مدیریت تجارت،امور مالی،بازاریابی،مدیریت هتلداریمی‌باشد.

طبق شرایط و مقررات اعلام شده از طرف دانشگاه، امکان انتقال دانشجو به پاریس به مدت سه ماه امکان پذیر می‌باشد.

همچنین دانشجویانی که موفق به گذراندن واحد‌های مشخصی شوند،علاوه بر مدرک کارشناسی قادر به دریافت مدرک Diploma ازموسسه

IFA) Institute of Financial Accountants) میشوند.

علوم کامپیوتر

دانشگاه Wolver Hampton (WLV) یکی‌ از ۵ دانشگاه بزرگ بریتانیا می‌باشد , بیش از یک قرن سابقهٔ آموزش و دریافت جایزه بهترین دانشگاه در سال ۱۹۹۲ از جمله ویژگیهایی است که این دانشگاه را ممتاز می نماید.

این دانشگاه در شهر Wolver Hampton واقع شده و شامل ۸ دانشکده و بیش از ۱۵ مرکز تحقیقاتی‌ می‌باشد. لازم به ذکر است دانشکده تکنولوژی دانشگاه Wolver Hampton یکی‌ از دانشکده‌های ممتاز و شناخته شده در زمینه علم تکنولوژی است.

کالج منتیسا به عنوان نماینده رسمی‌ دانشگاه  WLV شناخته شده است که دوره‌های 3 ساله کارشناسی کامپیوتر را تحت نظر دانشگاه WLV در ساختمان اصلی‌ دانشگاه برگزار میکند.

کیفیت بالای آموزش و بهره‌ مندی از جدید‌ترین امکانات و منابع آموزشی و همچنین حضور استادان با تجربه دانشگاه WLV مجموعه‌ای را فراهم ساخته که دانشجویان پس از اتمام تحصیل به عنوان نیروی کار ماهر در جامعه مشغول کار شوند.

تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد)


رشته های ارایه شده در مقطع فوق لیسانس به صورت تمام وقت و نیمه وقت در محیطی کاملا آکادمیک برگزار میشود.

طول دوره

دانشگاه

رشته

 ۱.۵ سال   

Paris Graduate School of Management,  France

کارشناسی ارشد مدیریت اجرائی

  ۱.۵ سال   

Bolton University

کارشناسی ارشد مدیریت

۱.۵ سال

ESGI university ICAN (France)

کارشناسی ارشد طراحی مولتی‌ مدیا

مدیریت اجرایی:

کالج منتیسا نمایندهٔ انحصاری دانشگاه PGSM فرانسه می‌باشدکه از لحاظ رنکینگ رتبه ۲۱ دانشگاه‌های فرانسه را به خود اختصاص داده است.همچنین این دانشگاه مورد تایید موسسات American Academy of Financial Managementو American Academy of Project Management می باشد.

طول دوره تحصیل 1.5 سال به صورت تمام وقت و ماه های ورود ژانویه،می و آگوست میباشد.

دورهٔ جامع MBA در کالج منتیسا یکسال و نیم بوده و شامل گرایش‌های مدیریت فناوری اطلاعات،مدیریت تجارت بین‌الملل،بانکداری و امور مالی،بازاریابی مدیریت استراتژیک و مدیریت پروژه می‌باشد.

لازم به ذکر است دانشجویانی که موفق به دریافت دریافت مدرک MBA از دانشگاه PGSM فرانسه شده اند با توجه به تشابه واحد‌های درسی‌ با American Academy of Financial Management و قرارداد همکاری منتیسا با این موسسه بدون احتیاج به شرکت در کلاسهای مؤسسهٔ فوق، با پرداخت مبلغ ۱۲۰۰RM در زمان فارغ‌التحصیلی قادر به دریافت گواهینامه Registered Business Analyst از موًسسهٔ مذکورمیباشند.

همچنین فارغ التحصیلان با گرایشهای تجارت بین‌الملل یا مدیریت مالی و بازاریابی یا مدیریت استراتژیک وپروژه با پرداخت ۱۲۰۰RM و شرکت در یک دورهٔ ۳ روزه کارگاه آموزشی به ترتیب قادر به اخذ مدارکmaster of financial professional  و certificate in project management خواهند بود.

سیستم ارزیابی بر اساس پروژه‌های انجام شده در طول ترم تحصیلی‌ و امتحانات پایان ترم می‌باشد.همچنین سیستم ارزیابی دانشجو در واحدهای درسیفقط بر اساس پروژه‌های انجام شده می‌باشد.

مدیریت

دوره کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی به منظور آماده ساختن دانشجویان برای مشاغل حرفه‌ای مدیریت در سازمان‌های بازرگانی و موسسات دولتی و نیز ادامه تحصیل در دوره دکتری مدیریت تدوین گردیده است. طول دوره 1 سال است و دانشگاه بولتون اقدام به برگزاری این کلاسها نموده است. ماه های ورود به دانشگاه برای تحصیل فوریه و سپتامبر میباشد.

به طور دقیق تر هدف‌های برنامه کارشناسی مدیریت بازرگانی عبارت است از:

– آشنایی کلی‌ با وظایف اساسی سازمان‌های بازرگانی

– افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت مسایل مبتنی به مدیریت، جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به هر یک از این مسائل، ارزیابی راه حل‌های مختلف در مورد هر مسأله و تصمیم گیری و اجرای تصمیمات اتخاذ شده.

– افزایش مهرات و توانایی دانشجویان در شناخت شرایط و اوضاع و احوال متغیر اجتماعی، اقتصادی، تکنولوژیکی و سیاسی و تطبیق برنامه‌های سازمان با شرایط جدید.

– ایجاد زمینه لازم و تشویق دانشجویان به خودآموزی و رشد فردی و حرفه ای

نحوه ارزیابی مدارک بر اساس پروژه‌های درسی‌، تحقیقات و کنفرانس‌های کلاسی می‌باشد. دانشجویان باید ۷ واحد درسی‌ و یک پروژه پایانی را تکمیل نمایند.

طراحی مولتی‌ مدیا

طراحی مولتی‌ مدیا رشته کاملا کاربردی مبتني بر فعاليتهاي عملي دانشجويان جهت ساخت برنامه‌های تلویزیونی، آگهی‌‌های تبلیغاتی، بازی و … استفاده میشود.

دانشگاه ESG پاریس اقدام به برگزاری کلاس‌های این رشته به زبان انگلیسی‌ در کالج منتیسا نموده است.

طول دوره 1.5 سال به صورت تمام وقت است.ماه های ورود به این دوره ژانویه،می و آگوست میباشد. دوره شامل 9 درس بعلاوه پروژه پایانی، در مجموعه 40 واحد درسی میباشد.

متقاضیان با مدرک لیسانس مرتبط در زمینه طراحی میتوانند مستقیم وارد دوره کارشناسی ارشد طراحی مولتی‌ مدیا شوند.

برای متقاضیان دارای لیسانس غیر مرتبط با طراحی، ارسال نمونه کار (Portfolio) و نیز رزومه جهت بررسی پذیرش الزامی میباشد.

متقاضیان با مدرک فوق دیپلم مرتبط با طراحی با داشتن حداقل ۳ سال سابقهٔ کاری قادر به ثبت نام مستقیم در مقطع کارشناسی ارشد خواهند بود.

اقامت

خوابگاه کالج منتیسا به فاصله ۱۰ دقیقه پیاده‌ روی از ساختمان اصلی‌ دانشگاه می‌باشد. دسترسی‌ آسان به سرویس های حمل نقل عمومی‌ و نزدیکی‌ به رستوران های متنوع، مراکز خرید و شعب بانکی از مزایای موقعیت مکانی خوابگاه می‌باشد.

انواع خوابگاه‌های دانشجویی

اطاق سایز کوچک ، متوسط و بزرگ، واحد کامل.

دانشجویان می توانند بر اساس بودجه ماهیانه خود در یکی از اتاق های خوابگاه که در اندازه های کوچک و یا بزرگ می باشند اقامت گزینند و یا یکی از واحد های خوابگاه را به طور کامل در اختیار داشته باشند

تمامی‌ اتاق های خوابگاه امکانات زیر را دارا می باشند

تجهیزات خوابگاه

 • تخت خواب + تشک

 • میز تحریر و صندلی

 • یخچال

 • ماشین لباس شویی

 • آب گرم کن

چرا خوابگاه را جهت اقامت دانشجویی انتخاب کنیم؟ 

 • در دسترس بودن امکانات رفاهی اولیهٔ شامل یخچال و میز تحریروتخت خواب و…

 • نزدیک بودن به کالج (۱۰ دقیقه پیاده روی)

 • نزدیک بودن  به مراکز خرید

 • نزدیک بودن به بیمارستان وکلینیک و بانک

 • نزدیک بودن به TTDIپارک

انواع اتاق های خوابگاه:

 

کوچک 

بزرگ 

بدون سیستم خنک کننده 

رینگیت ۳۰۰ 

رینگیت ۳۰۰ 

با سیستم خنک کننده 

رینگیت ۳۵۰ 

رینگیت ۳۵۰ 

توجه:

-هزینه‌ها به صورت ماهیانه و به ازای هر نفر در نظر گرفته میشود.

-هزینه‌های مندرج برای اتاق‌ها با ظرفیت دو تا سه‌ نفره در نظر گرفته شده، در صورت نیاز دانشجو به اتاق تک نفره، هزینه متفاوت خواهد بود.

تصاویری از خوابگاه دانشجویی و محیط آموزشی

aaaa

جهت رفاه حال دانشجویان و بالا بردن کیفیت تحصیلی‌ امکانات زیر در کالج منتیسا فراهم شده است.

خدماتی

 • مکانی آرام و مناسب  برای استراحت دانشجویان

 • باجه ثبت نام

 • اتاق مخصوص مشاوره

 • مرکز کامپیوتر

 • نمازخانه

 • کتابخانه

 • خوابگاه

 • کلاس‌های درس

 • تالار کنفرانس

 • بخش امتحانات

تحصیلی

 • مرکز تحصیلات تکمیلی

 • اتاق اساتید

 • استدیو طراحی و نقاشی

 • استودیو صدابرداری و مرکز کامپیوتر

 • شرکت نوباوران با داشتن نمایندگی رسمی از این کالج ر اهنمای شما در کلیه مراحل اخذ پذیرش و ثبت نام خواهد بود .برای کسب اطلاعات بیشتر و یا تعیین وقت مشاوره حضوری از فرم ارزیابی رایگان زیر استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *