okrain

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر به بخش مربوطه    مراجعه نمایید.

 

– تحصیل در اوکراین

 صرفا جهت اطلاع

اطلاعات عمومی اوکراین:

 

کشور اوكراين با جمعيتي حدود 55 ميليون نفر و وسعت 700/603 كيلومتر مربع در نقشه جهانی در قسمت غربي فدراسيون روسيه قرار گرفته است و پایتخت آن شهر کیف می باشد.مذهب رسمی کشور اوکراین مسحیت می باشد و اقلیت های مذهبی نیز به عنوان اسلام جزو بزرگترین اقلیت های مذهبی اوکراین محسوب میشود

اوکراین با روسيه، بلاروس (روسیه سفید)، مولداوي،اسلواكي، مجارستان و روماني مرز زميني مشترک و با کشورهای روسيه، بلغارستان، تركيه و گرجستان مرز آبي مشترک دارد.

اوکراین بزرگترین کشور اروپایی می باشد و بزرگترین ارتش را در بین کل کشورهای اروپایی دارد و دو دریای سیاه و دریای آزوف در آن قرار دارد

می توان گفت اوکراین ثروتمندترین کشور استقلال یافته شوروی سابق می باشد و بعد از فروپاشی شوروی بزرگترین منابع علمی شوروی سابق در اوکراین قرار گرفت.

بیشتر از 7 دانشگاه تک رقمی در رشته های پزشکی و مهندسی و هنر از نظر رتبه در اروپا دارد و جزو بزرگترین کشور های توریستی اروپایی محسوب میشود.

بیشتر وسعت خاک اوکراین را خاک سیاه پوشانده که فوق العاده مناسب کشاورزی می باشد و به علت مقدار بالای تولید سالانه گندم،به کشور اوکراین لقب کشور طلا داده اند و به آن سیلوی گندم اروپا هم می گویند.

اختلاف ساعت ايران با كشور اوكراين در تابستان 1 ساعت ميباشد  در حالي كه ساعت در ايران 12 ظهر است در شهر كيف اوكراين 11 صبح ميباشد.

اب و هوای اوکراین:

اوکراین در فصل تابستان معتدل و گرم می باشد و معمولا دمای هوای بین 20 تا 30 درجه سانتی گراد می رسد و در زمستان هوای سرد می شود و معمولا دما بین +5 درجه سانتی گراد تا -20 درجه هم در وسط های زمستان میرسد،به علت وجود دو دریا و رودخانه های بزرک در اوکراین معمولا هوا دارای رطوبت دلپیذیری می باشد.

زبان مردم اوکراین:

مردم اوکراین به زبان اوکراینی و روسی صحبت می کنند،اما خود زبان اوکراینی شباهت زیادی به روسی دارد.

واحد پول اوکراین:

واحد پول اوکراین گریو می باشد و هر 100 کوپک یک گریو می باشد.هر 8 گریو در سال 2013 میلادی برابر یک دلار میباشد که نشان اقتصاد قدرتمند آن میباشد

تاریخ شهر کیف( پایتخت اوکراین):

سه برادر و يك خواهر به نامهاي «كي»، «شيك»، «خوريف»، و خواهرشان لبيد كه از اقوام مشهور ايلو بودند از مناطق شمالي و از طريق رودخانه وارد اوکراین فعلی شدند و به یادبود برادر بزرگتر شهر كيف ناميده شد. شهر كيف در نيمه ي دوم قرن چهارم و يا پنجم بنا نهاده شده است بطوری که مردم شوروي سابق در سال 1982 ميلادي به صورت رسمي هزار و پانصدمين سال تاسيس کیف اوکراین را جشن گرفتند.

در سال 1838 اولين دانشگاه  شهر كيف تاسيس گرديد. همچنين اولين ايستگاه قطار در مسير كيف _مسكو افتتاح گرديد.برای مدت نسبتا کوتاهی  شهر خاركف به پاتخت کشور اوكراين انتخاب شد ولي ذر سال 1934 كيف مجدداً به عنوان پايتخت کشور اوكراين برگزيده شد.

امنیت اوکراین:

از نظر امنیت می توان گفت در حال حاظر اوکراین جزو امن ترین کشور های اروپای شرقی می باشد،میزان جرم و جنایت در این کشور در حد پایینی قرار دارد،به همین علت اوکراین جزو کشور های محبوب اروپا هم در زمینه توریست و هم در زمینه تحصیل می باشد.

 

شرکت نوباوران مشاور و راهنمای شما درزمینه تحصیل دراوکراین خواهد بود .برای کسب اطلاعات بیشتر و یا تعیین وقت مشاوره حضوری در یکی از دفاتر ما از فرم ارزیابی رایگان زیر استفاده نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *