لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه گردد

 

تحصیل در بلاروس

صرفا جهت اطلاع است.

 

اطلاعات عمومی کشوز بلاروس:

بلاروس یک کشور اروپای شرقی است و جمعیت آن حدود 10 میلون نفر می باشد و با کشورهای روسيه، اوکراين، لهستان، لیتوانی، و لتونی هم مرز می‌باشد . پايتخت آن شهر مينسک است و تقریبا دو میلون جمعیت دارد.مساحت بلاروس یک هشتم ایران است و در 160 مايلي درياي بالتيك قرار داشته و به درياي آزاد دسترسي ندارد. اين كشور سرزمين همواري است كه تقريبا يك سوم خاك آن پوشيده ازجنگل مي باشد. سرزمين هموار بلاروس درارتفاع 180 متري از سطح دريا قرار دارد و بلندترين نقطه اين كشور در ارتفاع 370 متري بالاي سطح دريا واقع شده است. اين كشور داراي درياچه ها و رودخانه های بسیار است.بلاروس فاقد دریا میباشد ولی در این کشور رودخانه های پر آب زیادی وجود دارد.

زبان و خط : زبان روسي و بلاروسي خط: سيريليك

مذهب: 80% ارتدكس ـ 15% كاتوليك ـ 5% پروتستان، يهودي و مسلمان ( جمعيت مسلمانان 120000 نفر است كه از اين تعداد حدود 20000 نفر شيعه هستند )

تركيب جمعيتي : 78% بلاروسي، 13% روسي، 4% لهستاني، 3% اوكرايني و 2% مابقي نژادها

تقسیمات کشوری: شش استان به نام هاي مینسک، برست، ویتبسک، گومل، گرودنا و ماگیلیف كه نام شهر مركز استان و خود استان يكي است.

سيستم حكومتي: در سال 1994،نظام سیاسی بلاروس به نظام جمهوری تغییر یافت که بر اساس آن رييس جمهوري از اختيارات ویژه ای برخوردار است. نظام سیاسی بلاروس متشکل از 25 وزارتخانه،7 کمیته دولتی یا وزارتی و 6 استانداری است.

سيستم قانونگذاري: در جمهوري بلاروس دو مجلس تحت عناوين مجلس نمايندگان مجمع ملي جمهوري بلاروس و شوراي جمهوري بلاروس فعالیت دارد كه مجموع آنها را مجمع ملي مي‌گويند.

آب و هوای بلاروس:

در تابستان هوا معمولا بین 15 تا 30 درجه سانتی گراد  و در زمستان گاهی تا -25 درجه هم هوا سرد می شود.

تاریخ شهر مینسک:

شهر مینسک در زمان جنگ جهانی دوم به طور کامل نابود و بعد از جنگ این شهر دوباره در جنگل سرسبز منطقه بازسازی شد و همین طبیعت زیبای مینسک باعث شد تا این شهر به یکی از مراکز توریستی این کشور بدل شود.

اين کشور که حکومت آن جمهوری است به طور رسمی در ۲۷ اوت ۱۹۹۰ حاکميت خود را اعلام نمود و در پی فروپاشی شوروی ، استقلال خود را به عنوان جمهوری بلاروس در ۲۵ اوت ۱۹۹۱ اعلام نمود .

بعد از فروپاشی شوروی قسمت های مهم صنعتی شوروی در بلاروس باقی ماند و می توان گفت بلاروس یک کشور بر پایه صنعت می یاشد. شهرهای مهم دیگر بلاروس، برست، گرودنو، گومل، موگليف و ويتبسک هستند.

دانشجویان در بلاروس:

این کشور از نظز دانشگاهی در زمینه پزشکی،مهندسی و هنر هر ساله پذیرای عده زیادی جویای تحصیل از اروپا،کشور های سابق شوری،ایران و کشور های امریکای جنوبی است.

علت آن را میتوان در هزینه خیلی پایین دانشگاه ها و زندگی دانست که بسیار به صرفه برای دانشجویان نسبت به تحصیل در کشور مطبوع خودشان میباشد.

امنیت در بلاروس:

از نظر امنیت میتوان گفت بلاروس به همراه اوکراین جزو امن ترین کشور های اروپای شرقی می باشند و مردمان این دو کشور رابطه خوبی با خارجیان دارند.

 

 

شرکت نوباوران مشاور و راهنمای شما درزمینه تحصیل دربلاروس خواهد بود .برای کسب اطلاعات بیشتر و یا تعیین وقت مشاوره حضوری در یکی از دفاتر ما از فرم ارزیابی رایگان زیر استفاده نمایید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *