دانشگاه پوترا مالزی


UPM

(University Putra Malaysia)

visitor1

…فرصت اقدام جهت ترم فوریه ۲۰۱۵(بهمن ۹۳) تا آخر آذر ۹۳ …

معرفی دانشگاه

دانشگاه پوترای مالزی با قدمتی هفتاد ساله هم سن و سال دانشگاه تهران است. در سالهای اخیر به تبع رشد چشمگیر کشور مالزی، چهار دانشگاه تحقیقتی (Research University) مالزی که دانشگاه پوترا نیز جزء آنهاست، سرمایه گزاری بالایی برای تحقیقات و تحصیلات تکمیلی و پژوهش های کاربردی انجام داده اند. با نگاهی به فهرست دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی و رشته های بسیار متنوع این دانشگاه متوجه گستردگی این دانشگاه خواهید شد.

با توجه به شرایطی نظیر تنوع رشته ها، انگلیسی زبان بودن، شهریه های مناسب، شانس گرفتن بورس، اعتبار بالا از نظر وزارت خانه های علوم و بهداشت، اعتبار جهانی، امکانات بسیار خوب علمی و رفاهی خوابگاههای مجهز و…این دانشگاه یقینا یکی از بهترین انتخاب ها در مالزی میباشد .

ساختار تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه پوترا

در دانشگاه پوترا رشته های متنوع به ۲ صورت در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. دوره تحصیل کارشناسی ارشد حدود ۲ سال و دکترا در حدود ۴ سال به طول می انجامد.

حالت اول : فقط کلاس درس ( Course work )

این حالت شانس پذیرش بالاتری دارد و در آن تز یا پایان نامه وجود ندارد و دانشجو فقط می بایست تعداد خاصی واحد درسی تئوری یا عملی بگذراند و سپس یک پروژه نهایی (بدون دفاعیه) تحویل دهد. در پایان دانشجو موفق به اخذ مدرک معتبر کارشناسی ارشد می شود و می تواند در مقطع دکترا نیز ادامه تحصیل دهد.تعداد کمی از رشته های این دانشگاه به این روش ارایه میگردد .

حالت دوم : کلاس درس + پایان نامه  ( Course work and Dissertation)

در این حالت دانشجو پس از گذراندن تعداد خاصی از واحد های درسی می بایست یک پروژه پژوهشی به عنوان پایان نامه را نیز به انجام برساند که جلسه ی دفاعیه دارد.دوره های دکتری دانشگاه پوترا فقط به صورت کلاس درس + پایان نامه برگزار می شوند.

نکات مهم

الف)  در هنگام انتخاب رشته و ثبت نام به رعایت پیش نیاز رشته تحصیلی دقت کنید. تحصیلات تکمیلی شما باید با تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد همخوانی داشته باشد.

ب)  با توجه به حساس بودن پروسه تکمیل مدارک در این دانشگاه ،در طول مدت آماده سازی مدارک حتی المقدور تماس خود را با مشاورتان حفظ نمایید تا در جمع آوری مدارک حداکثر دقت ممکن صورت پذیرد.

ج ) جهت رشته های مدیریتی و رشته زبان در تمامی گرایشها ارایه مدرک زبان تافل یا آیلتس به همراه مدارک در این دانشگاه اجباریست .بدیهیست برای سایر رشته های این دانشگاه ،هنگام اپلای الزامی برای تحویل مدرک زبان وجود ندارد

د) جهت رشته های مدیریتی در این دانشگاه ،کلیه مدارک متقاضی باید برابر اصل شده باشد و یا از طریق پست ارسال شده باشد ،بدیهیست جهت سایر رشته ها ارسال مدارک از طریق ایمیل  شرکت ما امکان پذیر است .

ه) متقاضیان رشته های مدیریتی الزاما باید معدل بالای ۱۶.۵ داشته باشند .متقاضیان دکترا در رشته های مدیریتی این دانشگاه ،میتوانند روی حوزه های تحقیقی زیر در فیلد مدیریت تحقیق نمایند :

– مدیریت

-بازاریابی

-مالی

-حسابداری

-مدیریت منابع انسانی

قوانین تجاری

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه اینگونه رشته ها و سایر اطلاعات لازم اینجا را کلیک کنید .

تقویم دانشگاهی برای کارشناسی ارشد و دکتری

دانشگاه پوترا دو بار در سال دانشجو می گیرد.

نیمسال اول : ترم فوریه ( بهمن ) که متقاضیان تا اول دی ماه  باید مدارک خود را به صورت کامل برای ما ارسال کنند.

نیمسال دوم : ترم سپتامبر (شهریور ) که متقاضِیان تا اول مرداد ماه سال باید مدارک خود را به صورت کامل برای ما ارسال کنند

صدور پذیرش بین ۱ تا ۳  ماه طول می کشد .

هزینه های دانشجویان

الف ) شهریه دانشگاه

برای آگاهی از هزینه شهریه دانشگاه یو پی ام در رشته های غیر مدیریتی UPM tuition fees را کلیک کنید

دانشجویان از شانس گرفتن کمک هزینه تحصیلی برخوردارند اما این مساله بستگی به عوامل مختلفی نظیر رشته، موقعیت علمی، سخت کوشی وغیره دارد که پس از آغاز به تحصیل مشخص می شود و در زمان اقدام برای پذیرش این موضوع اصلا مشخص نیست واین موسسه هم در این مورد هیچ اختیار یا مسوولیتی ندارد.

ب ) هزینه های زندگی

دانشگاه پوترا مانند سایر دانشگاه ها از امکانات خوابگاهی برخوردار است. اجاره خوابگاهها که به صورت آپارتمان های ۲ خوابه است ، در حدود ماهانه ۲۰۰تا ۳۰۰  دلار می باشد. اما ظرفیت این خوابگاه ها محدود است و لزوماً قابل هماهنگی نیست. امکان اجاره آپارتمان با هزینه ی مشابه یا قدری بالاتر از آن در محدوده دانشگاه وجود دارد.

به جز هزینه اسکان، دانشجویان باید ماهانه معادل معادل۱۰۰۰ تا۲۰۰۰ رینگیت برای هزینه های جاری خود مانند هزینه های غذا، رفت و آمد و خرید لوازم و لباس در نظر بگیرند.

فهرست رشته های تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری با پایان نامه دانشگاه پوترا

 لیست رشته کامل به زبان انگلیسی جهت اطلاع شما آمده است :

gso UPM (5)gso UPM (6)gso UPM (7)gso UPM (8)gso UPM (9)gso UPM (10)

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دوره های کارشناسی ارشد و دکترا در UPM

۱- ریز نمرات و اصل مدرک کارشناسی (و کارشناسی ارشد) به صورت ترجمه رسمی به زبان انگلیسی و مهر وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران

۲-  کپی گذرنامه

۳-  چهارده قطعه عکس ۶ در ۴ با زمینه روشن

۴ -پروپوزال: طرح توجيهي براي پايان نامه اي كه قصد داريد براي اخذ مدرك روي آن كار كنيد. براي اطلاعات بيشتردر زمینه نحوه نگارش پروپوزال از راهنمای پروپوزال استفاده نمایید . توجه کنيد که چنانچه شما از سيستم تحصيلي فقط کلاس(Taght course) و بدون پژوهش(Research) استفاده مي کنيد نيازی به پروپوزال نداريد.

۶- توصیه نامه اساتید: این توصیه نامه می بایست از سوی دو تن از اساتید شما با مهر و امضای استاد تکمیل شود.  دقت کنید که داشتن مهر و امضا برای توصیه نامه الزامی است.برای دریافت فرم خام  UPM referee  را کلیک کنید .

۷- برگه تامین مالی: برای تهیه این نامه می بایست مبلغ ده میلیون تومان را در حساب خود برای یک روز قرار دهید وهمان روز از بانک نامه تائیدیه بگیرید و با تحویل این نامه به روابط بین المللی همان بانک ترجمه انگلیسی آن را دریافت کنید که همان برگه تامین مالی شماست

۸- رزومه انگلیسی : نیازی به ارسال پرینت رزومه به همراه سایر مدارک نیست، فقط کافیست فایل آن را برای ما ایمیل کنید.برای دریافت فرم خام رزومه CURRICULUM VITAE  را کلیک کنید

۹- مدرک زبان: تنها مدرک قابل قبول برای اخذ پذیرش از دانشگاه پوترا مالزی، نمره ۶  در آزمون آیلتس یا نمره ۵۵۰ چنانچه مدرک زبان ندارید، پیش از درخواست پذیرش می بایست از یکی از دوره های زبان انگلیسی معرفی شده استفاده نمایید.

شرکت نوباوران راهنمای شما در کلیه مراحل اخذ پذیرش و ثبت نام در این دانشگاه خواهد بود .برای کسب اطلاعات بیشتر و یا تعیین وقت مشاوره حضوری از فرم ارزیابی رایگان زیر استفاده نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *