دانشگاه مالایا 

University Malaya

 (UM)

UM

…فرصت اقدام جهت ترم فوریه ۲۰۱۵ (بهمن ۹۳) تا آخر آذر ۹۳

دانشجویان دکترا ومتقاضیان مسترتحقیقی(Research)در تمام طول سال مجاز به اقدام می باشند.

معرفی دانشگاه

دانشگاه مالایا در مالزی با قدمتی در حدود پنجاه سال در شهر کوالالامپور واقع شده است. در سالهای اخیر به تبع رشد چشمگیر کشور مالزی، چهار دانشگاه تحقیقی (Research University) مالزی که دانشگاه مالایا نیز جزء آنهاست، سرمایه گزاری بالایی برای تحقیقات و تحصیلات تکمیلی و پژوهش های کاربردی انجام داده اند. با نگاهی به فهرست دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی و رشته های بسیار متنوع این دانشگاه متوجه گستردگی این دانشگاه خواهید شد.

با توجه به شرایطی نظیر تنوع رشته ها، انگلیسی زبان بودن، شهریه های مناسب، شانس گرفتن بورس، اعتبار بالا از نظر وزارت خانه های علوم و بهداشت، اعتبار جهانی، امکانات بسیار خوب علمی و رفاهی خوابگاههای مجهز و ….این دانشگاه یقینا یکی از بهترین انتخاب ها در مالزی میباشد .

ساختار تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه مالایا

در دانشگاه مالایا رشته های متنوع به ۳ صورت در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. دوره تحصیل کارشناسی ارشد حدود ۲ سال و دکترا در حدود ۴ سال به طول می انجامد.

حالت اول : فقط کلاس درس ( Course work )

این حالت که تنها در دوره فوق لیسانس وجود دارد شانس پذیرش بالاتری دارد و در آن تز یا پایان نامه وجود ندارد و دانشجو فقط می بایست تعداد خاصی واحد درسی تئوری یا عملی بگذراند و سپس یک پروژه نهایی (بدون دفاعیه) تحویل دهد. در پایان دانشجو موفق به اخذ مدرک معتبر کارشناسی ارشد می شود و می تواند در مقطع دکترا نیز ادامه تحصیل دهد.

حالت دوم : کلاس درس + پایان نامه  ( Course work and Dissertation)

در این حالت دانشجو پس از گذراندن تعداد خاصی از واحد های درسی می بایست یک پروژه پژوهشی به عنوان پایان نامه را نیز به انجام برساند که جلسه ی دفاعیه دارد. این حالت هم در کارشناسی ارشد و هم در دکترا قابل ارائه است.

حالت سوم : فقط پایان نامه  (Dissertation)

در این حالت دانشجو صرفاً می بایست یک پروژه پژوهشی به عنوان پایان نامه را به انجام برساند که جلسه ی دفاعیه دارد. این حالت نیز هم در کارشناسی ارشد و هم در دکترا قابل ارائه است.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در UM  

۱- ریز نمرات و اصل مدرک کارشناسی (و کارشناسی ارشد) به صورت ترجمه رسمی به زبان انگلیسی و مهر وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران

۲-  کپی گذرنامه

۳-  چهارده قطعه عکس ۶ در ۴ با زمینه روشن

۴ -پروپوزال: طرح توجيهي براي پايان نامه اي كه قصد داريد براي اخذ مدرك روي آن كار كنيد. براي اطلاعات بيشتردر زمینه نحوه نگارش پروپوزال می توانید از راهنماي پروپوزال استفاده كنيد. توجه کنيد که چنانچه شما از سيستم تحصيلي فقط کلاس(Taght course) و بدون پژوهش(Research) استفاده مي کنيد نيازی به پروپوزال نداريد.

۶- توصیه نامه اساتید: این توصیه نامه می بایست از سوی دو تن از اساتید شما با مهر و امضای استاد تکمیل شود.  دقت کنید که داشتن مهر و امضا برای توصیه نامه الزامی است.برای دریافت فرم خام  UM Referee Form  را کلیک کنید .

۷- برگه تامین مالی: برای تهیه این نامه می بایست مبلغ ده میلیون تومان را در حساب خود برای یک روز قرار دهید وهمان روز از بانک نامه تائیدیه بگیرید و با تحویل این نامه به روابط بین المللی همان بانک ترجمه انگلیسی آن را دریافت کنید که همان برگه تامین مالی شماست

۸- رزومه انگلیسی : نیازی به ارسال پرینت رزومه به همراه سایر مدارک نیست، فقط کافیست فایل آن را برای ما ایمیل کنید.برای دریافت فرم خام رزومه CURRICULUM VITAE  را کلیک کنید

۹- مدرک زبان: تنها مدرک قابل قبول برای اخذ پذیرش از دانشگاه پوترا مالزی، نمره ۶/۰ در آزمون آیلتس یا نمره ۵۵۰ چنانچه مدرک زبان ندارید، پیش از درخواست پذیرش می بایست از یکی از دوره های زبان انگلیسی معرفی شده استفاده نمایید.

   نکات مهم

الف)  در هنگام انتخاب رشته و ثبت نام به رعایت پیش نیاز رشته تحصیلی دقت کنید. تحصیلات تکمیلی شما باید با تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد همخوانی داشته باشد.

ب) فارسی زبانان که از کشور های دیگر اقدام می کنند برای هماهنگی با مشاوران سایت تماس بگیرند.

پ)  در طول مدت آماده سازی مدارک حتی المقدور تماس خود را با مشاورتان حفظ نمایید تا در جمع آوری مدارک حداکثر دقت ممکن صورت پذیرد.

ت ) جهت رشته های مدیریتی و رشته زبان و رشته های دانشکده مهندسی این دانشگاه در تمامی گرایشها ،ارایه مدرک زبان تافل یا آیلتس به همراه مدارک در این دانشگاه اجباریست .بدیهیست برای سایر رشته های این دانشگاه ،هنگام اپلای الزامی برای تحویل مدرک زبان وجود ندارد.

ج) جهت رشته های مدیریتی در این دانشگاه ،کلیه مدارک متقاضی باید برابر اصل شده باشد و یا از طریق پست ارسال شده باشد ،بدیهیست جهت سایر رشته ها ارسال مدارک از طریق ایمیل به شرکت ما امکان پذیر است .

ه) متقاضیان دانشکده حقوق در یو ام ،الزاما موقع تحویل مدارک بایستی ایلتس کدامیک ۷ به بالا یا معادل آن در تافل را دارا باشند .

تقویم دانشگاهی برای کارشناسی ارشد و دکتری

دانشگاه مالایا دو بار در سال دانشجو می گیرد.

نیمسال اول : ترم فوریه ( بهمن ) که متقاضیان تا اول آذر ماه باید مدارک خود را به صورت کامل برای ما ارسال کنند.

نیمسال دوم : ترم سپتامبر (شهریور ) که متقاضِیان تا اول خرداد ماه سال باید مدارک خود را به صورت کامل برای ما ارسال کنند.

صدور پذیرش حدود۳ ماه طول می کشد .

هزینه های دانشجویان

الف ) شهریه دانشگاه

هزینه های تحصیل در هر رشته به طور جداگانه در فهرست مشخص شده است. دانشجویان از شانس گرفتن کمک هزینه تحصیلی برخوردارند اما این مساله بستگی به عوامل مختلفی نظیر رشته، موقعیت علمی، سخت کوشی وغیره دارد که پس از آغاز به تحصیل مشخص می شود و در زمان اقدام برای پذیرش این موضوع اصلا مشخص نیست و این موسسه هم در این مورد هیچ اختیار یا مسوولیتی ندارد.جزییات شهریه دانشگاه یو ام از لینک های زیر به تفکیک دانشکده های مختلف قابل دریافت می باشد :

UM faculty of art

UM faculty of built environment

UM faculty of business and accountancy

UM faculty of computer science

UM faculty of economics and administration

UM faculty of engineering

UM faculty of islamic studies

UM faculty of Language

UM faculty of Law

UM sport center

ب ) هزینه های زندگی

 ظرفیت خوابگاه ها بسیار محدود است امکان اجاره آپارتمان  در محدوده دانشگاه وجود دارد. معمولا هزینه یک آپارتمان ۳ خوابه مناسب با لوازم که بین ۳ نفر تقسیم میشود در حدود ۵۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه می باشد .

bb

به جز هزینه اسکان، دانشجویان باید ماهانه معادل معادل۱۰۰۰  تا ۲۰۰۰ رینگیت برای هزینه های جاری خود مانند هزینه های غذا، رفت و آمد و خرید لوازم و لباس در نظر بگیرند.

aa

فهرست رشته های تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه مالایا

برای دریافت جدیدترین لیست رشته دانشگاه مالایا  لیست رشته یو ام را کلیک کنید.

اطلاعات تکمیلی در مورد دانشکده ها ،رشته ها،دپارتمان ها ،امکانات و خدمات دانشگاه و جزییات شرایط تحصیلات تکمیلی در دانشگاه مالایا را از اینجا دریافت کنید .

 

شرکت نوباوران راهنمای شما در کلیه مراحل اخذ پذیرش و ثبت نام در این دانشگاه خواهد بود .برای کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت مشاوره حضوری از فرم ارزیابی رایگان زیر استفاده نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *